İade & Değişim Politikası
İade & Değişim Politikası

İADE ve Değişim Politikası


Sipariş Ettiğim Ürünün İadesini Nasıl Yapabilirim?


Desa.com.tr internet satış müşterilerinin “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” 30 gündür. Mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğe göre kanunen 14 gün olan bu süre rahatça alışveriş yapabilmeniz için Desa.com.tr internet satış müşterilerine özel 30 güne çıkartılmıştır. Desa.com.tr’den satın aldığınız, bedeni uymayan ve/veya kullanmadığınız, hasar görmemiş, kutusu ve etiketleri orijinal olan ürünü 30 gün içinde farklı bir bedeniyle değiştirebilir veya iade edebilirsiniz.


İade için ürünlerinizi 30 gün içinde paketinizi Aras Kargo firmaları ile ücret ödemeden gönderebilirsiniz.


İade Adresi: Osmangazi Mah. 3127 sok. Bina No: 6 Blok-A Daire: Bodrum -2 KIRAÇ-ESENYURT/İSTANBUL


Kargo: Aras Kargo Aras Kargo Gönderici Kodu: 927100001426 Aras Kargo İrtibat: 444 25 52


İade ve İşlem Süresi

İade durumunda ödeme şeklinize göre iade yapılır. Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra Desa.com.tr tarafından kredi kartınıza iade işlemi 10-14 iş günü içerisinde gerçekleşir.


Taksitli yapılan ödemelerin iadeleri banka tarafından aynı taksit sayısında iade edilir.


Havale ödemelerinde banka hesap bilgilerinizi tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir, havale tutarının iadesi sadece sipariş veren kişiye ait bir hesap numarasına yapılır.


İade edilecek ürünlerin, orijinal ambalajlarında, tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle birlikte eksiksiz bir şekilde, fiziksel açıdan hasar görmemiş, kullanılmamış, yeniden satılabilir durumda olması ve ürünün orijinal faturasının, faturanın arka sayfasındaki form doldurularak gönderilmesi gerekmektedir. Faturasız iadeler kabul edilmemektedir.


İade için ürünlerinizi 30 gün içinde paketinizi teslim aldığınız kargo firması ile ücret ödemeden gönderebilirsiniz.


İade Adresi: Osmangazi Mah. 3127 sok. Bina No: 6 Blok-A Daire: Bodrum -2 KIRAÇ-ESENYURT/İSTANBUL


Kargo: Aras Kargo Aras Kargo Gönderici Kodu: 927100001426 Aras Kargo İrtibat: 444 25 52


desa.com.tr’den aldığım ürünü ya da desa.com.tr'den alınarak bana gönderilen hediyeyi değiştirmem mümkün mü?


desa.com.tr’den alınan her ürünü faturanızla fatura tarihinizden itibaren, hediyeyi hediye değiştirme kartınızın üzerinde yazılı olan tarihten itibaren 30 gün içerisinde desa.com.tr'den ve Desa mağazalarından aynı değerde ürün ile fatura veya hediye değişim kartı ibraz ederek değiştirme imkânına sahipsiniz.